Ruszt do grilla jest nieodłącznym elementem grilla – to przedmiot, na którym umieszcza się jedzenie, które zamierza się zgrillować. Na rynku dostępne są różne rodzaje kratek na grilla dopasowane do kształtu oraz typu grilla (np. ruszt do grilla gazowego lub grilla betonowego).

Czym charakteryzuje się dobry ruszt do grilla?

Decydując się na ruszt na grill, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wymiary – muszą one idealnie pasować do posiadanego egzemplarza grilla. Oprócz tych podstawowych parametrów, warto zastanowić się nad wyborem materiału, z którego ma być zrobiony. Ruszt powinien być wykonany z materiału o wysokiej jakości, który zapewni bezpieczne grillowanie bez obawy o wpływ na smak jedzenia czy zatrucie się szkodliwymi substancjami. Do najczęściej spotykanych kratek na grilla zalicza się ruszt ze stali oraz ruszt żeliwny do grilla. Te rodzaje rusztów gwarantują łatwe grillowanie, a także wygodne czyszczenie.

Ruszt do grilla okrągły

W ofercie kratek na grilla znajdują się ruszty o różnych kształtach. W Polsce popularnym rodzajem jest ruszt do grilla okrągły. Charakteryzuje się on raczej mniejszymi wymiarami niż prostokątne ruszty, dzięki czemu sprawdzi się on znakomicie w małych ogrodach. Jego dużą zaletą jest też to, że łatwiej kontrolować na nim temperaturę oraz stopień wysmażenia mięsa. W Landmann posiadamy ruszty do grilla okrągłe o średnicach: 35 cm, 41 cm, 45 cm, 53 cm oraz 57 cm. Nasze modele są w wersji klasycznej oraz składanej.

Ruszt na grill w Landmann – dostępne rodzaje

W Landmann wszystkie kratki na grilla reprezentują znakomitą jakość i dokładne wykonanie. Posiadają one niezbędne atesty do kontaktu z żywnością. To ruszty przeznaczone dla profesjonalistów, jak i amatorów, którzy mają ochotę zorganizować wakacyjne grillowanie w ogrodzie lub na działce. Można na nich przygotowywać mięso, pieczywo, warzywa, halloumi, szaszłyki i wiele więcej. Oprócz samych rusztów, mamy też do zaproponowania płytę żeliwną do rusztów. Zapewniamy, że sprzedajemy produkty na lata, które uświetnią towarzyskie spotkania. Dodatkowo wszystkie dostępne są w atrakcyjnych cenach.